7 عنصر کلیدی دیجیتال ساینیج و چگونگی تاثیر آن ها در صنعت

عنصر کلیدی دیجیتال ساینیج

همه باید از اصول شروع کنند، این مانع از نادیده گرفتن عنصر کلیدی دیجیتال ساینیج در طول مسیر مشترک برای هر پروژه ساینیج می شود. ممکن است دیجیتال ساینیج به نظر ساده برسد و همین مشکل ساز خواهد بود. آنچه به ذهن شما خطور می کند محصولی است که قرار است همه کاره باشد، اما در عمل، به نظر نمی رسد که در واقع مناسب کاری باشد که برای آن طراحی شده. در نظر بگیرید که یک چاقوی چندکاره سوئیسی ممکن است ابزارهای بسیاری داشته باشد، اما آیا آن ها بهترین نسخه آن ابزار هستند؟ مساله معمولا بسيار پيچيده تر از اين است، و بدون دانش اساسي و درك چگونگي كار همه اجزا، رویای دیجیتال ساینج مي تواند به كابوسي بدل شود.

گروه متخصصان دیجیتال ساینیج(DSEG) با هماهنگی نمایشگاه سیگنالینگ (DSE) و فدراسیون ثبت نام دیجیتال 7 عنصر کلیدی Signage Digital را به عنوان مجموعه ای از حقایق اساسی معرفی کرد.
برای توضیح مفهوم و اهداف، آن را با قوانین فیزیک در علم مقایسه کنید. از این قوانین اساسی به عنوان ن یک پله برای پیشرفت ها و پیشرفت های بیشتر استفاده می شود. مجموعه ی این هفت عنصر اصلی یک ابزار مرجع با کاربرد آسان است که به عنوان چتری از مقولات و مفاهیم در نظر گرفته شده است که لازم است در هر پروژه دیجیتال ساینیج مورد توجه قرار گیرد، خواه یک پروژه با یک نمایشگر در یک مدرسه محلی باشد یا یک صفحه نمایش چند هزار نفری.

این سؤال مطرح می شود که وضعیت 7 عنصر اصلی چیست، زیرا این صنعت طی سال ها از آغاز به کار تکامل یافته و گسترش یافته است. آیا این از همبستگی با قوانین علمی مفهوم فیزیک پیروی می کند؟ جواب مثبت است ، اما….

طولی نکشید که درک کنیم که ترتیب اصلی 7 عنصر اصلی، صحیح نیست. آن ها در ابتدا با سخت افزار شروع کردند، سپس نرم افزار و غیره شروع شد.

عنصر کلیدی دیجیتال ساینیج

پس از چینش مجدد ما از 7 عنصر اصلی دیجیتال ساینیج، دسته بندی ها یکسان باقی می مانند، اما پیچیدگی ها در زیر هر یک بسیار گسترش یافته است. در هر کدام  به ترتیب مراحل پی در پی که باید مورد توجه قرار گیرند ذکر شده است. در اینجا هرکدام را همانطور که امروزه وجود دارند توضیح خواهیم داد، با توجه به اینکه چیزی در این حوزه ثابت نمی ماند و همواره در حال تغییر است.

  1. تجارت
  2. محتوا
  3. طراحی
  4. نرم افزار
  5. سخت افزار
  6. اتصال
  7. پیاده سازی

 

نرم افزار دیجیتال ساینیج

 

بیایید مختصراً به هر یک از 7 عنصر کلیدی دیجیتال ساینیج نگاهی کوتاه بیندازیم و با تجربه امروز توضیح دهیم که چگونه آن ها به عنوان قطعات در یک پازل جای می گیرند:

1-تجارت:

تا به امروز، درصد قابل توجهی از عدم موفقیت در پروژه های دیجیتال ساینیج در حوزه های عدم دقت و برنامه ریزی شغلی قرار می گیرند. برنامه کسب و کار باید با بیان دقیق هدف ساینیج آغاز شود. باید دقیقاً بگوید شما می خواهید چه کاری انجام دهید و توسط چه کسی و چگونه ارزیابی خواهد شد. موفقیت از نظر میزان نزدیکی شما برای دستیابی به آن اهداف اندازه گیری می شود. اهداف مشترک عبارتند از: ایجاد برند تجاری، افزایش فروش و گردش مالی کالا، انتشار اطلاعات و یک تجربه تعاملی پیشرفته. عناصر تجاری متعددی وجود دارد که باید مورد بررسی قرار گیرند، اما ما خودمان را به بازده سرمایه گذاری(بازگشت سرمایه) (ROI) محدود خواهیم کرد. این یکی از مهمترین بحث در مورد مفاهیم در دیجیتال ساینیج است. به عبارت ساده، ROI به معنای ارزش یک پروژه تعریف شده توسط میزان مزایای به دست آمده منهای میزان هزینه سرمایه گذاری شده است. یک روش جایگزین برای نگاه به سرمایه گذاری، بازگشت اهداف(ROO) است. این مقدار توافق شده بر روی سیستم دیجیتال ساینیج را اندازه گیری می کند، بر اساس این که آیا اهداف محقق شده اند یا نه (به جای بررسی سرمایه ی به دست آمده). لازم به ذکر است که اکثر سیستم ها با ترکیبی از ROI و ROO ارزیابی می شوند. ارتباط نزدیک با ROI و ROO مفهوم مشارکت در تجارت است. اکثر شرکت های درگیر در دیجیتال ساینیج، همه 7 عنصر اصلی دیجیتا ساینیج را خودشان انجام نمی دهند. این امر باعث می شود که با افرادی که مهارت یا منابعی را در اختیار شما قرار می دهند، مشارکت در تجارت خوب باشد. به طور خلاصه، مشارکت های مؤثر می توانند یک برنامه تجاری را موفق یا آن را دچار شکست کنند.

2- محتوا:

محتوا شامل ایجاد رسانه پویا است که بر روی صفحه نمایش داده می شود و در همه موارد، شامل رساندن یک پیام است. با این حال، بسته به اهداف، ممکن است شامل تبلیغات، بازاریابی و در برخی موارد سرگرمی نیز باشد. در بهترین حالت، محتوا وسیله ای برای تحقق اهداف، با در نظر گرفتن محیط / شرایط بیننده، جمعیتی و سایر الزامات منحصر به فرد یک شبکه دیجیتال ساینیج است. تولید محتوا یک فرم هنری خاص برای دیجیتال ساین ایج است و معمولاً فراتر از بازسازی رسانه ای که برای انتشار یا چاپ نشریات در نظر گرفته شده است، می باشد. امروزه، ما درک بهتری از پیچیدگی و تفاوت های ظریف محتوا، به ویژه به علت لزوم تجدید محتوا به طور منظم برای اطمینان از تأثیر حداکثر و مداوم، داریم. همچنین، تجزیه و تحلیل به ما کمک می کند تا بیشتر بفهمیم که چه عواملی در تولید محتوای بهتر مؤثر هستند. قطعا می توان گفت که یک نوع خاص از محتوا برای همه مناسب نیست.

3- طراحی:

طراحی شامل تحقق اهداف و هدف سیستم در هر محیط و برنامه ای برای استقرار نهایی است. چندین عنوان وجود دارد که باید تحت عنوان طراحی در نظر گرفته شود. این شامل ملاحظاتی از قبیل مکان و محیط (محیط داخلی یا خارجی)، روشنایی و نور محیط، الگوهای گردش ترافیک، تعداد صفحه نمایش و مکان آن ها و همچنین امنیت است. سرانجام، مقیاس و دامنه کل سیستم باید مورد تأیید قرار گیرد. طراحی کلیه موارد سخت افزاری و نرم افزاری را به یک سیستم یکپارچه متصل می کند که هم قابل کنترل باشد و هم موفقیت آمیز.

4- نرم افزار:

یکی از مهمترین انتخاب هایی که شما باید برای پروژه خود انجام دهید این است که  قرار است با کدام فروشنده نرم افزار دیجیتال ساینیج مشارکت کند. شرکت های بسیاری در بازار وجود دارد و انتخاب یکی که متناسب پروژه شما باشد می تواند نگران کننده باشد. این نرم افزار ها به دو شکل اساسی موجود هستند: نرم افزار مبتنی بر وب، یا به صورت نرم افزار مبتنی بر ویندوز می باشند. بسته های نرم افزاری دیجیتال ساینیج معمولاً از گروهی از مؤلفه ها ساخته شده اند که هر یک برای انجام کارهای مختلف طراحی شده اند. این ها شامل مدیریت کلی سرور، به علاوه تغییرات در برنامه ریزی و نرم افزار پخش کننده، و همچنین کار با درج مطالب است. در بسیاری موارد، رابط کاربری باعث می شود که یک نرم افزار نسبت به دیگری برتری یابد.

5- سخت افزار:

سخت افزار قابل مشاهده ترین قسمت یک سیستم دیجیتال ساینیج است و قابل درک ترین بخش آن است. سخت افزار شامل نمایشگرها، استندها، پخش کننده های رسانه ای و زیرساخت هایی از قبیل کابل، اتصالات و مدیریت سیگنال است. واقعیت این است که همه تهیه کنندگان عمده تجهیزات خوب و عالی را تولید می کنند و بسیاری از آن ها با هم سازگار هستند. این که شما به چه نوع سخت افزاری نیاز دارید به طراحی سیستم دیجیتال ساینیج شما برمی گردد. پس از تصمیم گیری، فرایند انتخاب با توجه به  مقایسه ی هزینه در مقابل در دسترس بودن و کل هزینه های مالکیت صورت می گیرد.

6- اتصال:

اتصال نمایشگرها به سرور اصلی “سیستم عصبی” یک پروژه دیجیتال ساینیج است. باید توجه داشته باشید که آیا نرم افزار ساینیج مبتنی بر وب یا مبتنی بر ویندوز می باشد و طبق آن برنامه ریزی خود را انجام دهید.

7- پیاده سازی:

پیاده سازی شامل تدارکات و مدیریت پروژه، نصب، توپولوژی شبکه، نگهداری / خدمات و پشتیبانی می باشد. در نهایت این فرآیند روزانه است که باعث می شود سیستم کار کند و با سود و هزینه مشخصی به کار خود ادامه دهد. پس از نصب و راه اندازی شبکه و راه اندازی سیستم، شبکه نیاز به مدیریت روزانه دارد. نگهداری مداوم یک امر ضروری است و عدم توجه به آن منجر به هزینه های اضافی خواهد شد و بر کل هزینه های مالکیت (TCO) و ROI تأثیر منفی خواهد گذاشت. اگر کاری اشتباه انجام شود، خدمات و پشتیبانی باید از قبل برنامه ریزی شده باشند تا مسئله را حل کنند.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم ، 7 عنصر کلیدی دیجیتال ساینیج در سطح بالایی تقریباً بدون تغییر باقی می مانند، اما ما امروز درک بسیار بهتری از پیچیدگی ها و تفاوت های ظریف موجود در هر عنصر داریم. با تجربیات دهه گذشته، ما الگوی گسترده ای را از تحولات دیجیتال ساینیج بیرون آورده ایم و در این فرایند، متوجه شده ایم که چه چیزهایی کار می کنند و چه چیزهایی نه. در ابتدا، کمتر کسی حدس می زد که یک روش جدید برای تبلیغ یک محصول یا یک مارک، به یک وسیله ارتباطی اصلی در عبور از بسیاری از سیستم عامل ها و دستگاه ها تبدیل می شود. دیجیتال ساینیج قطعا آینده ی هیجان انگیزی خواهد داشت.

منبع: وبسایت شرکت مهندسی نوآوران تحقیق